Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Dětské a studentské pokoje

07.09.2017
Zařizovat dětský pokoj je věc nesnadná. Dětský pokoj musí splňovat několik požadavků najednou a jejich splnění není procházka růžovým sadem. Dětský pokoj musí být zároveň herna, ložnice i studovna a přitom musí působit příjemně a vesele. Dětský nábytek by neměl být stejný jako nábytek do ložnice, a už vůbec by neměl být vybaven nábytkem, který nám „zbyl‘‘při zařizování jiných pokojů.

Dětský pokoj by měl být vybaven nábytkem, který svou barevností i provedením odpovídá potřebám dětí. Atmosféru místnosti výrazně ovlivňují barvy. Obecně se radí zvolit jednu dominantní barvu a s ní kombinovat maximálně dvě doplňkové. Pro hyperaktivní děti můžeme zvolit barvy studené , které působí uklidňujícím dojmem. Teplé barvy pak budou dítě povzbuzovat a podporovat jeho aktivitu. Při zařizování dětského pokoje je důležité si uvědomit, jaké věkové kategorii bude sloužit. Nesmíme však zapomenout na to, že dítě poroste a pokud nechceme neustále kupovat a měnit nábytek, měli bychom myslet na určitou univerzálnost už při výběru nábytku pro miminka. Například dobře zvolená komoda může dítěti sloužit až do dospělosti.

 

Malé miminko příliš nábytku nepotřebuje. Nejdůležitější součástí dětského pokoje v tomto věku je kvalitní postýlka s odpovídající matrací. Rovněž by neměl chybět přebalovací pult. Přebalovací pult šetří nejen Vaše záda. Ale také zajišťuje bezpečí Vašemu dítěti. Dobrý přebalovací pult disponuje dostatečně velkou pracovní plochou a několika zásuvkami pro uložení důležitých věcí, jako jsou pleny, zásypy a jiné nezbytnosti, které je třeba mít po ruce. K uložení oblečení pro miminko pak postačí menší skříň či komoda. Ani u malých miminek nesmíme zapomínat na barvy a dekorace. Volíme spíše jemné pastelové barvy, vyhýbáme se příliš sytým a křiklavým odstínům.

 

Pro předškoláky pak dětský pokoj dovybavujeme o skříň a větší postel. Populární jsou sestavy s patrovou postelí, která šetří prostor na hraní, či postele ve tvaru auta či mašinky. Praktické jsou policové systémy s úložnými boxy, které poslouží k uložení hraček. Rovněž je vhodné pořídit dětské židle a dětský stůl,, u kterého si dítě bude kreslit nebo hrát.

 

S nástupem do školy pak přichází čas pořídit psací stůl a kvalitní židle. Dětské tělíčko je ve vývoji a je potřeba investovat do stabilní židle odpovídající ergonomickým požadavkům a nezatěžující páteř. Při výběru mějte na paměti, že se jedná o nábytek, který už není zapotřebí měnit, tudíž se vyplatí investovat do opravdové kvality. V tomto období vzrůstá také potřeba úložného prostoru, je třeba pořídit knihovnu, či police na knihy, větší skříň. Skříň by měla být kombinovaná, část skříně by měly tvořit police a druhou část šatní tyč. S přibývající váhou dítěte, je třeba věnovat pozornost výběru kvalitních roštů a matrace. Odpočinkovou část místnosti můžeme obohatit o sedací pytle či vaky. Nejen v tomto věku, je samozřejmě důležité věnovat pozornost názorům dítěte a do výběru nábytku jej zapojit.

 

Studentský pokoj již zpravidla odráží vkus svého majitele. Nedivte se, pokud Vaše ratolest zčistajasna vyhodí všechny dosud oblíbené dekorace a nahradí je zcela novými. V tomto věku se Vás již pravděpodobně nebude ptát na Váš názor a přebuduje si pokoj podle svého. Studentský pokoj je vhodné rozdělit na pracovní zónu s kvalitním stolem i židlí odpovídající ergonomickým požadavkům a s knihovnou či policemi k uložení knih a na odpočinkovou zónu. V odpočinkové zóně by neměla chybět postel či rozkládací pohovka, sedací pytle či posezení pro kamarády. Své využití jistě najde prostorná skříň či populární ,,němý sluha“. V našem sortimentu naleznete nábytek do dětských pokojů i již sestavené dětské pokoje. Nabízíme sestavy z různých materiálů od lamina až po kvalitní masiv. Samozřejmostí je výběr z široké škály barev a stylů.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen