Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Dětský nábytek

07.09.2017
V minulosti byla potřeba vybavit dětský pokoj dětským nábytkem poněkud přehlížena. Dětské pokoje byly vybavovány různým nábytkem posbíraným z jiných částí bytu. Dětské pokoje tak byly nevýrazné, bez barev a stylově nejednotné. V dětském pokoji jsme tak našli skříň po babičce, knihovnu po dědovi či psací stůl po sestřenici.

Každý nábytek byl v jiném stylu a pro dítě většinou nevhodný jak barevně tak velikostně. Doba se však mění, dětské pokoje současnosti jsou plné barevných skříní, tvarově zajímavých postelí a nábytku určeného přímo dětem. Při zařizování dětského pokoje je třeba dodržovat určitá pravidla, tak aby byl dětský pokoj pro dítě zajímavý a zároveň praktický. Důležité je, aby v dětském pokoji byl prostor pro spaní, hru a s přibývajícím věkem dítěte i pro učení.


Dětský nábytek je vyráběn pro děti, tudíž je sestavován tak, aby odpovídal jejich potřebám a upoutal jejich pozornost. Na trhu naleznete nábytek s kulatými rohy, které předcházejí zranění, nábytek inspirovaný pohádkovými motivy či ručně malovaný dětský nábytek. Můžete si vybrat z již ucelené sestavy zahrnující postel, skříň i psací stůl či si jednotlivé komponenty poskládat sami.


Nábytkem, který by v dětském pokoji neměl  chybět je dětská postel, skříně, dětské židle, dětský stůl a později psací stůl. Pro malé čtenáře nesmí chybět knihovna. Samozřejmě není potřeba vybavit dětský pokoj najednou. Pro miminko stačí dětská postýlka, komoda, přebalovací pult, popř. dětská ohrádka. S postupem času pak pokoj zařizujeme dalším nábytkem, dle potřeb dítěte.


Při výběru postele klademe důraz na materiál z něhož je vyrobena. Nejkvalitnější postele jsou z masivu, ale i kvalitně vyrobená postel z lamina splní svůj účel. Důležitý je rám postele, který by měl být dostatečně pevný, neboť se předpokládá, že dítě bude postel užívat nejen ke spánku, ale i skotačení. Důležitým momentem je i výběr správné matrace, neboť právě matrace je to. Co ovlivňuje kvalitu spánku. I ta nejkvalitnější postel je k ničemu bez vhodné matrace.


Psací stůl musí mít dostatečně velkou pracovní plochu. Důležitá je i velikost a umístění zásuvek uvnitř stolu. K psacímu stolu je zapotřebí vybrat odpovídající židli.


K uložení oblečení jsou zapotřebí skříně či komody. Komody jsou praktické zejména pro menší děti, které si z nich mohou samy vybírat oblečení. S postupujícím věkem, však je nutné koupit i klasické skříně. Nejvhodnější volbou jsou kombinované skříně, kdy jedna polovina skříně je policová a druhá polovina šatní.


Při instalaci skříně či poliček bychom měli dbát na jejich pevné ukotvení, neboť nikdy nevíme, zda naše dítě nenapadne se na nich pohoupat.


Pokud máme malé dítě je třeba myslet nejen na dětský nábytek, ale i na ostatní vybavení bytu. Z dosahu dítěte bychom měli uklidit skleněné dekorace a při pohybu v obývacím pokoji dávat pozor na skleněné vitríny či konferenční stolky. Zásuvky vybavíme kryty a šuplíky opatříme pojistkami.


Pokud vlastníte zahradu nezapomeňte i na ni pořídit něco po své děti.  V kategorii zahradní nábytek nabízíme prolézačky, houpačky,  skluzavky či zahradní pískoviště, které Vaše děti jistě ocení.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen