Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak koupit správnou postel

11.09.2015
Postel můžeme definovat jako nábytek, který se využívá ke spaní, ale je i místem odpočinku, relaxace, čtení či sexu. Postele se vyrábějí z různých materiálů. Nejkvalitnější jsou postele z masivu či kovu, ale postele z lamina, také splní svůj účel.

Záleží pouze na vkusu a finančních možnostech zákazníka. Postel je složena z rámu, na kterém je položen rošt. Na roštu pak spočívá matrace. Při koupi postele obvykle dostaneme pouze rám. Matrace i rošty jsou samostatným zbožím, které musíme dokoupit. Při výběru matrace i roštu bychom měli být stejně, ne li více, obezřetní jako při výběru postele. Sebekvalitnější postel je k ničemu, pokud do ní zakoupíme nevhodné matrace či rošty. Výběr postele je tedy spíše záležitostí designu a vkusu, ale výběr roštu a matrace je otázkou našeho zdraví.

Při výběru postele si musíme ujasnit, pro koho ji kupujeme. Do ložnice patří manželské postele, do dětského pokoje postele pro miminka, dětské postele či patrové postele a do pokojů pro hosty klasická jednolůžka. 

 


 

Před koupí postele, bychom si měli ujasnit několik věcí.

1) Důležitá je výška postele. Čím vyšší  je postel, tím snadnější je vstávání. Pro lidi  s pohybovými problémy se doporučuje výška postele 60 cm. Klasická výška postele by měla být 40-50 cm. Postel nižší než 25 cm se nedoporučuje.

 

2) Na velikosti záleží. Pokud máte dostatek prostoru vyberte si vždy raději o něco širší postel. Ideální šířku postele zjistíte pomocí šířky ramen při poloze na zádech.

 

3) Tvrdá postel není příliš vhodná. Samozřejmě, co jeden považuje za tvrdé, může jinému připadat opačně. Člověku se sto kily asi nebude postel připadat stejně tvrdá, jako tomu, kdo má poloviční váhu. Příliš tvrdé postele se však nedoporučují. Tvrdá postel může negativně působit na krevní oběh, otlačovat páteř a vést k nekvalitnímu spánku. Člověk by se měl ráno probudit odpočatý a ne se cítit jako přejetý parním válcem.

 

4) Kvalitní rošt je důležitý. Rošty jsou podkladem matrace. Rošty můžeme zvolit lamelové či laťkové. Lamelové rošty jsou pevné i polohovací.

 

5) Matrace je víc než postel. Výběr matrace je skutečně namáhavým úkolem. Nezáleží pouze na nosnosti matrace, ale také na použitém materiálu a tuhosti matrace. Výběr na trhu je opravdu velký a záleží pouze na osobních požadavcích člověka, zda zvolí např. matrace z líné pěny, či matrace pružinové.

 

6) Manželská postel by měla mít dva rošty a dvě matrace. Tady jde však spíše o záležitost každého jednotlivce. Někomu vadí pohyb partnera při používání partnerské matrace, jinému zase nevyhovuje volný prostor mezi dvěma samostatnými matracemi

7) Postel má být prodyšná, s pevnou konstrukcí, velkou plochou pro ležení a dostatečným odvětráváním.


8) Výběr postele by měl odpovídat ostatnímu nábytku v ložnici. Není vhodné mít postel z lamina v zelené barvě, rustikální skříně z masivu a komodu či toaletní stolek zase z jiného materiálu. Postel, noční stolky i skříně, by měly být pokud možno ze stejného materiálu a ve stejném stylu.

 

9) Kde koupit postel. V dnešní době lze postele koupit jak v kamenných obchodech, tak přes internet. Obě varianty mají svá pro i proti. V kamenných obchodech si můžete postel osahat, v internetovém obchodě však stejně kvalitní postel dostanete obvykle levněji.

 

10) Důležitý je Váš pocit. Výběr postele je subjektivním rozhodnutím. Je důležité, abyste se v ní především dobře cítili. V dnešní době je již dostatek možností vybrat si postel přímo na míru, podle věku, váhy či zdravotního stavu. Stejně tak nabídka roštů a matrací uspokojí každého zákazníka.


Sdílet

 

 

 

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen