Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak vybrat správnou matraci?

11.09.2015
Pokud jste se rozhodli pro pořízení nové matrace, rozhodně nezapomínejte, že je potřeba vybírat obzvlášť pečlivě. Nová matrace se nekupuje každý den a má značný vliv na zdraví a psychickou pohodu člověka(vzpomínáte jak vám bylo, když jste se posledně špatně vyspali?). I to jsou důvody, proč se na výběru nové matrace nevyplatí šetřit ani čas ani peníze.

Přinášíme pro vás několik tipů, které při výběru mohou pomoci.
 

Rošt


Při nákupu a výběru matrace výběr vždy kombinujte s vhodným roštem.  Jedině správná kombinace matrace a roštu dokáže dokonale rozložit hmotnost celého těla a dokáže vhodně napodobit jeho tvar.  Při nevhodném výběru hrozí, že kombinace matrace a roštu nebude schopná poskytnout páteři dostatečnou oporu a zádovým svalům dostatečné uvolnění.
 

Tvrdá nebo měkká matrace


Matrace by neměla být ani měkká ani tvrdá, ale hlavní je pocit při zkoušení. Při výběru nikam nespěchejte a na několik minut si na matraci lehněte v polohách, ve kterých nejčastěji ležíte. Mnoho obchodních domů dnes poskytuje možnost si matraci vyzkoušet nejen v prodejně, ale i doma, aby si zákazníci mohli vyzkoušet matraci přes noc. Rozhodně nezapomeňte vyzkoušet více druhů, typů a výrobců.

 

Při ulehnutí na matraci si překontrolujte, zda je skutečně prohnutá pouze v místech, ve kterých se na ni zatlačí. V poloze na boku, by měla být páteř v rovině a žádná část těla by se neměla proti ostatním částem výrazně propadat. Pokud by se tak stalo, doporučujeme sáhnout po některé z tvrdších matrací.
 

Na materiálu záleží


Velmi populární jsou dnes viscoelastické polyuretanové matrace, neboli matrace z "líné pěny". Zvláštnost tohoto druhu matrací je dána tím, že jsou schopny přizpůsobit svoji tvrdost podle aktuální teploty a tlaku těla uživatele. Matrace se dokáže při kontaktu s lidským tělem ještě lépe přizpůsobit tělu a lépe rozloží hmotnost těla po povrchu matrace.

 

Tento typ materiálu nemá vliv pouze na kvalitní a spokojený spánek. Díky pozvolnému vracení do původní polohy omezuje protitlaky, nedochází k narušení krevního oběhu a navíc omezuje vznik proleženin.

 

Mezi další typy patří pěny studené nebo bio pěny.
 

Druhy matrací

 

Latexové matrace stále neztrácí na své původní oblibě, především díky jejich schopnosti se dokonale přizpůsobit lidskému tělu. Pod latexové matrace spadá i kategorie viscolatexovych matrací s tvarovou pamětí, které jsou oblíbené pro jejich pomalé vracení do původního tvaru, který se dokonale přizpůsobuje lidskému tělu. Navíc je matrace z tohoto materiálu dobře prodyšná a pružná.

 

Vedle latexových matrací existují také matrace sendvičové, které se skládají z několika vrstev z odlišných materiálů nebo z vrstev stejného materiálu s rozdílnou objemovou hmotností. Výhodou sendvičových matrací je jejich tvarová stálost, která zamezí nežádoucím deformacím. Kombinace materiálů si dále umožňuje zvolit tvrdší nebo měkčí  stranu matrace podle toho, jaký je materiál ve vrchní vrstvě.

 

Pružinové matrace jsou jedním ze starších typů, které jsou využívány již desítky let. Přesto je doporučujeme nepřehlížet, protože mají své nesporné výhody, jako je například dobrá odvětratelnost.
 

Rozměry matrace

- Při výběru matrace pro Vás bude její rozměr jednou z hlavních vlastností, podle které budete vybírat. Přeci jen pokud vlastníte postel 80x200cm nebude možné do ní vložit matraci 90x190 cm a podobně. Rozměrů matrací je dnes celá řada a tak není problém matraci sehnat i pro atypickou postel vyrobenou na zakázku. Typickými rozměry pro jednolůžka jsou rozměry od 80x200 po 100x200 cm, není ale vyjímkou ani rozměr 120x200. Při koupi matrace pro dvojlůžka je situace mírně odlišná. Buď je možné koupit jednu matraci vcelku, tzn. matraci alespoň 160cm širokou, nebo lze využít dvou matrací o rozměrech 80x200cm. Tyto matrace je často možné zakoupit v akcích 1+1 zdarma a tak mzete snadno ušetřit.

 

Zmínili jsme se i o možnosti nákupu atypických rozměrů matrace. I přesto, že řada výrobců vámi požadovaný rozměr nemá v nabídce, neváhejte je oslovit. Velice často je možné za drobný příplatek dostat konkrétní rozměr, který bude pasovat přímo do vaší postele. Tímto způsobem můžete získat matraci 80x190, ale i matraci v rozměru 170x200 cm a prodloužené varianty matrací."

 

 

 

Doufáme, že bude tento článek při výběru nápomocen a těšíme se na vaši návštěvu a nákup v našem obchodním domě.

 

Autor: Ak-Nabytek.cz


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen