Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak vybrat zahradní nábytek

11.09.2015
Na žádné zahradě, využívané k odpočinku, by neměl chybět zahradní nábytek. Zahrada bez zahradního nábytku je prostě neúplná. Po celodenní námaze, jsou chvíle strávené v klidu zahrady balzámem na nervy. Tyto chvíle odpočinku nám dokáže zpříjemnit kvalitní zahradní nábytek.

Výběr zahradního nábytku není snadnou záležitostí. Musíme  si uvědomit, komu a jak často bude zahradní nábytek sloužit. Zahradní nábytek se vyrábí z několika materiálů a liší se kvalitou a cenou.

 

V minulosti snad jediný a dodnes často preferovaný zahradní nábytek je plastový. Nespornou výhodou plastového zahradního nábytku je jeho cena. Mezi další výhody plastového nábytku patří univerzálnost, pokud potřebujeme dokoupit plastovou židli, není problém sehnat naprosto identický kus. U plastového nábytku si také můžeme vybrat z několika barevných odstínů. I když upřímně řečeno mnoho parády s plastovým zahradním nábytkem nenaděláme. Výhodou plastového zahradního nábytku je také jeho lehkost a nízké nároky na údržbu. Lehkost plastového nábytku je na jedné straně výhodou při jeho přesouvání, ovšem při silnějším větru se stává naopak nevýhodou. Plastový zahradní nábytek, nelze nijak upevnit k zemi a při větrném počasí nám tak cestuje po celé zahradě. Plastový nábytek také rád praská a pokud váš host váží více než je obvyklé, může strávit večerní posezení, v lepším případě na zemi, v tom horším pak na chirurgii s částí židle v zadnici. Ovšem pokud trpíme nedostatkem finančních prostředků a netrávíme na zahradě mnoho času je i tento zahradní nábytek dostačující.

 

Kovový zahradní nábytek si získává stále více příznivců. Kovové židle i stoly jsou stabilní, trvanlivé a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu. Při výběru kovového zahradního nábytku bychom si měli všímat nejen ceny, ale i způsobu zpracování, charakteru konstrukce či váhy a tloušťky nábytku. Důležitý je i vzhled svárů, které by na kvalitním nábytku neměly být viditelné. Nevýhodou kovového zahradního nábytku může být jeho chladnost, to se však dá vyřešit zakoupením polstrů, při jejichž použití může být Váš zahradní nábytek pokaždé jiný. Kovový zahradní nábytek bývá, z těchto důvodů, také často kombinován s dřevem.

 

Dřevo a zahrada patří neodmyslitelně k sobě. Dřevěný nábytek je přirozený a příjemný. Dřevěný zahradní nábytek ideálně zapadne do prostředí zahrady. Dřevěný zahradní nábytek z exotických dřevin jako jsou teak, iroko či mahagon je velmi odolný a vydrží desítky let. Díky vyššímu obsahu oleje v exotických dřevinách je tento nábytek velmi odolný vůči povětrnostním podmínkám. Pokud jste připraveni investovat do zahradního nábytku větší finanční obnos, jsou židle a stoly z exotických dřevin výbornou volbou. Zahradní nábytek vyrobený z borovice či smrku musí být chemicky ošetřen, tak aby odolal celoročnímu pobytu na zahradě. Správně ošetřený zahradní nábytek pak vydrží několik desetiletí.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen