Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Kovový zahradní nábytek

11.09.2015
Kovový zahradní nábytek si získává stále více příznivců. Kovový zahradní nábytek je ideální pro použití v exteriéru. Kovový zahradní nábytek je nejen odolný vůči nepřízni počasí, ale odolává také nejrůznějším škůdcům.

Kovové židle a kovové stoly jsou oblíbené zejména pro svou nenáročnost na údržbu a vysokou stabilitu. Jakékoliv nečistoty stačí pouze setřít hadříkem a je hotovo. Samozřejmě, každý kovový nábytek není stejně kvalitní. Jestliže na povrchu nábytku nalezneme i malou prasklinku, může to znamenat problém a pozdější zkorodování celé židle či stolu. Povrchová úprava není u všech výrobců stejně kvalitní, protože každý výrobce používá jinou technologii. Proto bychom se před koupí nábytku měli informovat z jakého kovu a jakým způsobem byl vyroben. Povrch kovového nábytku je opatřen práškovou úpravou, která zaručuje jeho dlouhou životnost.

 

Výhodou kovového nábytku je i jeho lehkost. Kovový zahradní nábytek je lehčí než dřevěný zahradní nábytek, ovšem záleží také na zpracování a robustnosti nábytku. Lehkosti plastového nábytku se sice nevyrovná, ale zase jej předčí v mnoha jiných směrech.

 

Zahradní nábytek se užívá na zahradě a jako takový musí být odolný proti nepřízni počasí. Musí odolat větru, dešti i prudkému slunci. Na trhu nalezneme i kovový zahradní nábytek se speciální povrchovou úpravou, která zabrání rozpálení na slunci. A pokud si koupíme kovový zahradní  nábytek bez této úpravy, stačí použít nejrůznější polstry, které ochrání nábytek před sluncem a zároveň jej barevně oživí.

 

Nejznámější povrchovou úpravou kovového nábytku je nános práškových barev elektrostatickou metodou. Při této úpravě, je však barva velmi křehká, přičemž může dojít k trhlinkám a rychlému šíření koroze. Při moderních postupech, lze však těmto vadám zabránit a výsledkem je vyšší kvalita a odolnost nábytku.  V případě poškození se koroze nerozšíří po celém nábytku, ale zůstane v místě oděru.

 

K výrobě kovového nábytku se užívá řada materiálů. Zajímavá je kombinace kovu a jiných materiálů jako třeba síťoviny či dřeva.

 

Kovový zahradní nábytek nevyžaduje zvláštní péči, nemusíme jej ošetřovat speciálními oleji či barvami. Před zimou stačí kovový nábytek zbavit nečistot a uskladnit. Pokud nemáme dostatečný prostor k uskladnění, přikryjeme nábytek a necháme jej venku.

 

Kovový zahradní nábytek je ideální volbou do každé zahrady či na každou terasu. Kovové židle i stoly jsou designově zajímavé a uspokojí i náročnějšího zákazníka.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen