Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Kvalitní matrace

22.07.2013
Matraci můžeme definovat jako podložku, která je umístěna na posteli a na níž se spí či odpočívá. Matrace jsou důležitou součástí každé postele. Matrace působí na kvalitu spánku, má vliv na záda, páteř i končetiny.

Naši předkové si lůžko vytvářeli z hromádek listí či suché trávy. Postupem doby  pak lidé zjistili, že spaní na studené zemi není to pravé a vznikly postele. Se vznikem postelí pak bylo nutné vymyslet i něco, co by zmírnilo tvrdost samotné postele a vznikly matrace. Nebyly to matrace, jaké známe dnes, šlo spíše o různé vaky, do kterých se vkládaly rozmanité výplně, jako peří, koudel, bavlna či koňské žíně. V našich podmínkách se na výrobu matrací nejčastěji užívala sláma. Měla dobré izolační vlastnosti, byla snadno dostupná a díky každoroční obměně i vcelku hygienická. V 18. století se začaly používat pružinové matrace. S postupem času a rozvojem technologií se začaly na výrobu matrací užívat i umělé hmoty, které postupně vytlačují pružinové matrace. Ani některé umělé materiály, nejsou příliš vhodné. Například matrace z PUR pěny se příliš nedoporučují. Tyto matrace nedostatečně propouští vzduch, špatně odvádí vlhkost a jsou narušovány ultrafialovým zářením. Od výroby těchto matrací se tak postupně upouští. Většina matrací je oboustranná, kdy jedna strana je zimní a druhá letní. Matrace jsou také vyráběny s ohledem na váhu člověka /-10 kg. Můžeme si tak vybrat matraci, která odpovídá naší hmotnosti. Nenahraditelný je snímatelný potah matrace určený pro praní v pračce. Matraci tak můžeme kdykoliv svléknout, potah vyprat a zbavit se tak nevítaných nečistot.

 

Než se rozhodnete matraci koupit, je důležité zjistit si něco o materiálech, z nichž se matrace vyrábí. Je dobré vědět, jaké materiály jsou na trhu nabízeny, jaké jsou jejich ceny a čím je která matrace Vašemu zdraví prospěšná. Matraci vybíráme podle tvrdosti, pokud máme raději měkký podklad, určitě si nevybereme matraci tvrdou, i když nám prodejce bude tvrdit, že je pro naši páteř nejlepší.

 

Dalším důležitým kritériem při výběru matrace je počet zón. Zóny jsou umístěny po celé délce matrace v počtu od 3 do 7. Každá zóna má jinou pevnost a odpovídá tak odlišnému zatížení matrace různými částmi těla.

 

Výběr materiálu matrace závisí na našich požadavcích a také na naší peněžence. Nabídka je značná, k dostání jsou matrace s jádrem z taštičkových pružin, latexové matrace, matrace ze studené pěny, sendvičové matrace, matrace s kovovým vláknem atd. nejžádanější jsou v současnosti matrace z takzvané líné pěny, které reagují na tělesnou teplotu člověka. Tyto matrace výborně odvádí teplo a jsou prodyšné.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen