Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Kvalitní postele do Vaší ložnice

11.09.2015
Zdravý spánek je důležitý. Spánek patří mezi nejdůležitější činnosti člověka. Spánek ovlivňuje správné fungování mozku a psychiku člověka. Špatné spaní vede k únavě, podrážděnosti, potížím s pamětí i koncentrací.

Nedostatečný spánek snižuje rychlost reakcí, pozornost i koordinaci pohybů. Vliv na kvalitu spánku má i prostředí ložnice, která by měla být vybavena vhodnou postelí. Ložnici bychom měli používat pouze ke spánku, nikoliv jako pracovnu či obývací pokoj. Důležité je také situovat ložnici tak, aby do ní nedoléhalo příliš okolních zvuků.

 

Výběr postele

 

Při výběru postele se řídíme její délkou, šířkou a nosností. Tyto parametry musí odpovídat naší tělesné schránce. Důležitá je i výška postele. Zejména starší lidé ocení vyšší postele, které usnadňují uléhání i vstávání z postele. Samozřejmě jiné požadavky máme na postel pro dítě, manželskou postel či postel pro studenta. Pokud máme více dětí a omezený prostor v dětském pokoji, měli bychom zvážit koupi patrové postele. Patrové postele jsou stejně kvalitní jako klasické postele a navíc šetří místo. Význam má i rám postele, zejména materiál ze kterého je vyroben. Naopak vzhled postele je pro kvalitu spánku spíše věcí podružnou. Důležitou součástí postele jsou matrace a rošty.

 

Rošty

 

Rošty slouží v postelích jako podklad pro matrace. Rošty nám pomáhají zaujmout v posteli správnou polohu a udržují páteř v rovině. Kvalitní rošt by měl člověku vydržet po celý život, tedy se do něj vyplatí investovat. I když existují rošty vcelku do manželské postele, doporučuje se i na dvojlůžko koupit rošty zvlášť na každou stranu postele.

Rošty nalezneme laťkové a lamelové. Laťkové rošty jsou pevné a vzdálenost mezi jednotlivými laťkami by neměla přesáhnout 6 cm. Lamelové rošty dělíme na pevné a polohovací. Každý rošt by měl mít alespoň 28 lamel. Na trhu nalezneme i rošty, v nichž jsou lamely ukotveny volně a tuhost roštu je regulována prostřednictvím pohyblivých pojezdů. Investice do roštu se určitě vyplatí. Pevné desky pod matrace se naopak vůbec nedoporučují, neboť brání průniku vzduchu a odvětrávání matrace.

 

Matrace

 

Výběr matrací je v dnešní době opravdu velký. Existují matrace taštičkové, matrace latexové, matrace sendvičové, molitanové, matrace z líné pěny a samozřejmě klasické pružinové matrace. Při výběru matrace musíme brát v úvahu podklad, na kterém bude matrace ležet. Například na lamelové či laťkové rošty nejsou vhodné matrace pružinové. Naproti tomu matrace z líné pěny či matrace latexové jsou vhodné na všechny druhy roštů, ale nesmí být pokládány na pevné podložky. Matrace dělíme do několika skupin podle tuhosti od měkkých až po tvrdé matrace. Mezi měkké matrace patří převážně matrace latexové. Náš pocit tuhosti matrace samozřejmě závisí na naší váze, tudíž, co je pro někoho měkká matrace, může jinému připadat jako matrace dosti tvrdá. Obecně se doporučuje užívat matrace středně tuhé, které jsou k našim zádům nejšetrnější.

 

Obecné požadavky na matrace:

 

  1. matrace splňuje ortopedické vlastnosti, podpírá tělo, drží páteř v přirozené křivce
  2. matrace vyvíjí co nejmenší tlak na páteř
  3. matrace navozuje optimální teplotu těla, nepřehřívá jej, ani nepodchlazuje
  4. matrace má přístup vzduchu
  5. matrace odpovídá rozměrům postele, je snadno rozebratelná se snímacím a v pračce pratelným potahem
  6. matrace je zdravotně nezávadná a je vyrobena z přírodních materiálů

Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen