Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Matrace a rošty

11.09.2015
Spánek je důležitou součástí našeho života. Kvalitní spánek je předpokladem dobrého zdraví a psychické i fyzické kondice. Kvalitu spánku výrazně ovlivňuje postel, na kterou se ke spánku ukládáme. I když nejde ani tak o postel, jako spíše o její vybavení, tedy rošty a matrace.

Výběru roštu a matrace bychom tedy měli věnovat zvýšenou pozornost. Při koupi matrace i roštu se nezaměřujeme pouze na cenu, ale důležité jsou i ostatní parametry. Matrace i rošty jsou vyráběny v několika variantách pro různé váhové a výškové kategorie. Matrace i rošt by tedy měli odpovídat naší váze a výšce. Při výběru matrace bychom již měli vědět, na jaký rošt ji budeme pokládat a naopak. Ne každý rošt je vhodný pro všechny matrace. Matrace a rošty vytvářejí komplet, ve kterém je jeden prvek ovlivňován druhým. Položíme li-tedy na kvalitní rošt, špatnou matraci, příliš pohodlí si neužijeme.

 

Mezi nejpoužívanější patří klasické lamelové rošty. Při jejich použití dochází k nejúčinnějšímu využití všech vlastností matrace. Váha těla se rovnoměrně rozloží na jednotlivé lamely a rošt se dokáže přizpůsobit tvaru matrace. Kvalita lamelových roštů je odvislá od způsobu uchycení lamel, od jejich počtu a šířky. Vzdálenost mezi lamelami by neměla přesáhnout 6 cm. Samozřejmě, čím větší počet lamel rošt má, tím je odolnější a pružnější. Na trhu nalezneme i rošty polohovatelné, ať již ručně či elektronicky. Tyto rošty oceníte zejména při sledování televize či čtení v posteli. Nezbytné jsou pro milovníky snídaní do postele.

 

Matrace by měly podporovat přirozené zakřivení páteře. Tělo by nemělo být do matrace vtlačené a vytvářet v ní „dolík“. Materiály použité na výrobu matrace by měly být prodyšné a zdravotně nezávadné. Snímatelný potah je dnes již samozřejmostí. Matrace, stejně jako rošty, by měly odpovídat váze a výšce uživatele. Co se týče materiálů, máme na výběr matrace taštičkové, matrace latexové, matrace pružinové či matrace ze speciální pěny.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen