Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Na co nezapomenout při výběru postele?

27.10.2014
Pokud se chcete doma dobře vyspat, nezbývá nic jiného než si vybrat kvalitní postel a umístit do ní vhodnou matraci. Protože je dnešní trh velice široký a produktů, které se dají na trhu koupit je celá řada, tak jsme se rozhodli Vám dát stručný návod k tomu, jak si zajistit kvalitní spánek díky kvalitní posteli.

Jak na správnou postel?


Dvě základní vlastnosti podle kterých budete vybírat je zejména rozměr postele a materiál, ze kterého je postel vyrobena.

Nejkvalitnější materiál pro výrobu postele je dle názorů odborníků masiv a to borovicový nebo bukový. Výhodou posteli z masívu je to, že se jedná o přírodní materiál, který má dlouhou dobu životnosti a v čase si zachovává svoji kvalitu.

Dalším možným materiálem je postel z laminátu. Tento materiál je dnes velice rozšířený, díky nižší ceně, široké nabídce barev a druhů postelí. Tyto postele je možné doplnit úložným prostorem, ale mohou být i bez úložného prostoru a doplněny pouze jednotlivými ukládacími boxy. Časté jsou laminátové sady nábytku, které poskytují kompletní vybavení ložnice včetně skříní, nočních stolků a postelí v jedné barvě.

Jestliže zakoupíte čalouněnou postel, musíte počítat s tím, že její řešeni není vhodné pro matrace a rošty, které potřebují dobré větrání. Proudění vzduchu je pod čalouněnou matrací značně obtížné a hůře je odváděna i vlhkost. Proto si nákup čalouněné postele dobře rozmyslete, ne vždy se do daného prostoru hodí.
 

Velikost postele


Velikost postele je základní vlastností, kterou budeme při nakupování sledovat. O rozměru postele totiž nemůžeme rozhodnout naprosto libovolně. Musíme vycházet z místa, kam bude postel umístěna a jestli se bude jednat o jednolůžko nebo dvojlůžko. Pro jednolůžko jsou typické rozměry postele 90x200 nebo 80x200, méně typické jsou jednolůžka 120x200 cm.

 

Jestliže hledáme dvojlůžka nebo manželskou budeme se dívat po postelích v rozměrech 160x200cm, 180x200 nebo 200x200 . U dvojlůžek se mnohem častěji jedná o postele vyráběné z masivu, které jsou určeny pro dlouhou dobu užívání. Matrace mohou být buď dvě o velikosti 80x200 nebo jedna, která je rozměrově přímo 160x200 cm.

 

Obvyklá výška lůžka je kolem 45cm, postele z masivu případně postele určené pro seniory bývají i vyšší (cca 55cm). Do vyšších postelí se samozřejmě lépe ulehá a  lépe se z nich vstává.
 

Patrové postele


Jestliže řešíme postele pro dvě děti, nabízí se možnost využití patrové postele z masivu. Toto řešení je vhodné zejména pro menší byty a pokoje, kde by byl problém umístit dvě jednotlivé postele. Patrovou postel doporučujeme zejména z praktických důvodů pro ušetření místa v pokoji, protože patrové postele mají i svá negativa. Jde hlavně o horší cirkulaci vzduchu na horním lůžku a stísněnost prostor nad lůžkem.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen