Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Postel je důležitá

11.09.2015
Člověk stráví spánkem přibližně třetinu života. Většina lidí tento čas stráví v posteli. Postel je tedy velmi důležitou součástí bytu. Při výběru postele bychom tedy měli být velmi pečliví. Mnoho z nás se při výběru postele řídí jejím vzhledem. Design postele je určitě důležitý, ale není to, to nejdůležitější.

Je sice pravda, že postel, noční stolky a skříněložnici by měly být ve stejném stylu, ale na kvalitu spánku to nemá velký vliv. Při koupi postele je důležitá její konstrukce a  materiál ze kterého je vyrobena.

 

Pokud si kupujeme postel je třeba věnovat pozornost šířce a délce postele. Klasická délka postele je 200 cm. Postel by měla být asi o 25 cm delší než její uživatel. Běžná šířka jednolůžka je 80 cm, u manželských postelí se setkáváme spíše s šířkou 90cm. Zejména pro osoby s pohybovými problémy, je důležitá výška postele. Ideální výška postele je 45-55 cm. Vyšší postel Vám usnadní uléhání i vstávání z postele. Posteloví čtenáři jistě ocení opěrku v podobě čela postele. Taktéž pokud máte přední část postele umístěnou u zdi, ochrání ji čelo postele před odíráním. Velmi důležitý je také rám postele, který zabrání pohybu matrace. Rám postele by měl být pevný a kvalitně zpracovaný.

 

Nejjistější investicí je koupě postele z masivu. Populární jsou i kovové postele, které získávají své příznivce zejména mezi mladými lidmi.


Sdílet


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
botníky, bytové doplňky, bytový textil, dětské pokoje, dětský nábytek, dětský nábytek z masivu, houpací sítě, jídelny, jídelní stoly, kancelářský nábytek, knihovny, komody prádelníky, konferenční stolky, koupelnový nábytek, kovový nábytek, kuchyněkuchyňské linky, levný nábytek, ložnice, matrace, nábyteknábytek Nej, nábytek z masivu, obývací pokoje, obývací stěny, postele, předsíně, regály police, rošty, rustikální nábyteksedací soupravy, shrnovací dveře, skříně, stoly, vitríny, zahradní nábytekžidle
Invalidní vozíky, Velká prsa, Interiéry a design..., Užitečný portálHistorické knihy, Tvorba stránek, Zdraví eshop, Fitness a zdravé hubnutíVedení účetnictví, Kojení a mateřstvíDřevěné postele, Rekvalifikační kurzy pro kadeřníky, freeREALS inzerce nemovitosti bez provize Kuchyně, kuchyňské linky, Slevy nábytku, Dnešní zprávy - Seznam.name

JavaScript musí být povolen